Psychologowie

Klaudia Winiarska-Przydział – psycholog. Ukończyła jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku psychologia o specjalności psychologia kliniczna oraz studia podyplomowe z zakresu psychotraumatologii.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z małżeństwami oraz parami przygotowującymi się do małżeństwa.

Zakres pomocy: konsultacje psychologiczne indywidualne dla osób dorosłych, konsultacje dla par i małżeństw w zakresie problemów w relacji, pomoc dla osób zmagających się: z problemem niepłodności, depresją poporodową, sytuacjami okołorozwodowymi, żałobą, zaburzeniami emocjonalnymi, niską samooceną, depresją, zaburzeniami osobowości.

Patrycja Kołtunik-Jaworska – psycholog. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w szkołach i poradniach zajmujących się diagnozą i terapią. W trakcie całościowego czteroletniego kursu w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie „Psychoterapia systemowa i psychodynamiczną rodzin, par i pacjentów indywidualnych” posiadającego atestację Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Specjalizuje się we wsparciu psychologicznym młodzieży i młodych dorosłych. Pracuje pod stałą superwizją Sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Zakres pomocy: wsparcie psychologiczne dla młodzieży i młodych dorosłych przeżywających trudne chwile, borykających się z niską samooceną, nieśmiałością, lękiem, nadmiernym stresem, negatywnymi myślami na swój temat, trudnościami w relacjach.

Aneta Kamińska- Drobot  – psycholog. Ukończyła studia magisterskie psychologiczne o specjalności psychoterapia oraz studia pedagogiczne . Doświadczenie zdobywała w Poradni Psychologicznej  i Ośrodku Psychoterapii ,,Na Taborze". Aktualnie  w trakcie 4,5 letniego kursu psychoterapii w nurcie psychodynamicznym z integracyjnym akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne prowadzonym we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej z siedzibą w Krakowie.

Zakres pomocy:  wsparcie psychologiczne osób dorosłych z zaburzeniami emocjonalnymi, lękowymi, obsesyjno- kompulsywnymi, pomoc w kryzysach życiowych, wsparcie osób z rodzin dysfunkcyjnych, wsparcie osób z niską samooceną i brakiem akceptacji oraz wsparcie osób doświadczających trudności w relacjach. 

Helena Łukasiewicz  – psycholog. Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia o specjalności psychoterapia oraz studia na kierunku socjologia o specjalności pracownik socjalny. Aktualnie studiuje pedagogikę oraz jest w trakcie kursu w Centrum Rozwiązań - Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach. Pracowała jako pracownik socjalny z osobami bezdomnymi oraz z seniorami, terapeuta osób z upośledzeniem umysłowym, opiekunka w żłobku i asystent rodziny. Pasjonatka teatru, ukończyła Studium Terapii przez sztukę Inki Dowlasz w Krakowie. Obecnie pracuje jako psycholog szkolny w trzech placówkach edukacyjnych.

Zakres pomocy:  wsparcie psychologiczne osób dorosłych oraz dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi, lękowymi, pomoc w kryzysach życiowych, wsparcie osób z rodzin dysfunkcyjnych. 

Anna SawickaUkończyłam  psychologię, pedagogikę i pielęgniarstwo.  Moje zainteresowania to nie tylko psychika człowieka ale staram się  patrzeć na człowieka holistycznie w czym na pewno pomaga mi wiedza medyczna.  Interesuje mnie medycyna naturalna, ziołolecznictwo, jestem certyfikowanym hirudoterapeutą. Jako psycholog rozwijam się ciągle od czasu ukończenia studiów psychologicznych w kierunku terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniu. Jest to najbliższa mojej wizji człowieka droga pomocy psychologicznej.  Ukończyłam I i II stopień szkolenia TSR oraz  wiele godzin szkoleń  specjalistycznych i obecnie jestem na etapie zdobywania tytułu terapeuty TSR. Jestem członkiem PSTTSR oraz poddaje swoją pracę superwizji certyfikowanego superwizora PSTTSR. Prywatnie jestem żoną, mamą 5 dzieci, uwielbiam tańczyć,  jeździć na rowerze oraz spędzać czas w ogrodzie kopiąc i przesądzając kwiaty.

Zakres pomocy: wsparcie psychologiczne indywidualne dzieci, młodzieży i dorosłych dotyczące zaburzeń lękowych, stanów depresyjnych i zaburzeń odżywiania. 

 
 

Psychoterapeuci

Maciej Ruszel – psychoterapeuta w trakcie szkolenia. Magister pedagogiki (Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie) oraz teologii (Uniwersytet Papipieski Jana Pawła II w Krakowie). Obecnie finalizuje 4 letni kursu psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz odbył dwuletni staż na oddziale dziennym Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej im. prof. Antoniego Kępińskiego w Jarosławiu. Pracuje z osobami dorosłymi.

Zakres pomocy: psychoterapia indywidualna osób dorosłych, nadmiarowy stres, lęki, fobie, nerwica, depresja, problemy z akceptacją i poczuciem własnej wartości, problemy w relacjach, zaburzenia osobowości, zaburzenia obsesyjno – kompulsywne, trudności w relacjach, kryzysy życiowe.

Roksana Jędryka-Nykiel – ukończyła pierwszy etap Szkoły Psychoterapeutów Instytutu Treningu i Edukacji Gestalt. W trakcie 5 roku studiów psychologicznych na specjalności „psychologia kliniczna”. Swoje doświadczenie zdobywała w Poradni Psychologiczno-Psychoterapeutycznej „Na Taborze” oraz na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Dębicy. Pracuje z osobami dorosłymi. Roksana o swojej pracy mówi: „W psychoterapii fascynuje mnie bycie z drugą osobą w spotkaniu. Sam proces psychoterapii jest dla mnie podróżą poprzez emocje, uczucia i historię klienta.”

Zakres pomocy: psychoterapia indywidualna, wsparcie psychologiczne, DDA, regulacja emocji, strata i żałoba, lęk, depresja, niska samoocena, brak akceptacji, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, nerwica eklezjogenna, problemy natury egzystencjalnej, wypalenie zawodowe.

Sylwia Zagajewska-Kajuth – psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia. Ukończyła jednolite studia magisterskie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II na kierunkach: Psychologia, Nauki o Rodzinie oraz studia podyplomowe z Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Rzeszowskim. Ukończyła II stopień szkolenia podyplomowego z zakresu terapii rodzin organizowanego przez Krakowski Instytut Psychoterapii Stowarzyszenia Siemacha. Obecnie  w trakcie 4,5- letniego szkolenia w nurcie psychodynamicznym z integracyjnym. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Domu dla Dzieci i Młodzieży „Mieszko” w Rzeszowie, współpracując ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rodziny „Szczęśliwy Dom”, prowadząc sesje psychologiczne w ramach Grupy Leczenia Otyłości w Centrum Medycznym Medicor. Obecnie pracuje w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rzeszowie na stanowisku psychologa wspierając osoby przewlekle psychicznie chore oraz niepełnosprawne intelektualnie oraz ich rodziny.

 

Terapeuci

Iwona Bukała-Siedlecka – terapeuta TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) w procesie kształcenia, pedagog, socjoterapeuta, praktyk Kids'Skills, trener TUS, pracuje pod stałą superwizją certyfikowanego superwizora PSTTSR. Obecnie poszerza edukację o studia psychologiczne. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. 

 

Zakres pomocy: konsultacje, wsparcie i terapia krótkoterminowa w TSR dla dzieci (od 7 r.ż.), młodzieży i dorosłych (głównie kobiet) oraz rodzin, skierowane na poprawę funkcjonowania w konkretnym obszarze (budowanie relacji, radzenie sobie z emocjami i stresem, wsparcie w kryzysowym momencie, lęki, poczucie własnej wartości, trudne zachowania, trudności wychowawcze, wsparcie rodzicielskie),

- zajęcia rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne, trening umiejętności społecznej dla dzieci i młodzieży,

- konsultacje rodzicielskie,

- warsztaty rozwojowe dla kobiet,

- warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców

 

Staż psychologiczny

 

Róża Gmyz – praktykantka. Obecnie studentka psychologii na trzecim roku. Jestem osobą empatyczną, cierpliwą i zabiegam o zrozumienie innych. Posiadam umiejętność słuchania oraz rozumienia potrzeb oraz problemów innych osób. Moją siłą jest umiejętność analizy sytuacji oraz znajdowania rozwiązań na problematyczne zagadnienia. Otwarta na różnorodność i gotowa do pracy z różnymi grupami społecznymi.

Zakres pomocy: bezpłatne wsparcie psychologiczne dla osób tego potrzebujących.

 

 

Patrycja Fołta- praktykantka. Aktualnie studiuję psychologię- V rok, jestem magistrem pedagogiki. Od dwóch lat zdobywam doświadczenie w pracy z dziećmi na stanowisku pedagoga specjalnego. W pracy zawsze kieruję się dobrem drugiej osoby i uwzględniam jej potrzeby oraz zasoby. Kluczowe jest dla mnie stworzenie bezpiecznej przestrzeni, pełnej akceptacji, zaufania i zrozumienia. 

Zakres pomocy: bezpłatne wsparcie psychologiczne dla osób tego potrzebujących.

 

Marta Drzał  - ukończone studia psychologiczne predysponują mnie do wykonywania zawodu psychologa. Przekazana mi wiedza przez doświadczonego psychologa, na co dzień pracującego na oddziale szpitalnym dla osób ciężko chorych pozwoliły na większe uwrażliwienie mnie na drugiego człowieka. Praca z dorastającą młodzieżą mającą odmienne spojrzenie na świat, wzmocniła we mnie przekonanie o tym jak bardzo jesteśmy sobie potrzebni w rodzinie, w bliższym i dalszym otoczeniu. Potrzeba pomocy człowiekowi zagubionemu w kryzysie egzystencjonalnym lub po rozstaniu z bliską osobą, będącej często w poczuciu osamotnienia, lęku i niepewności o jutro stała się dla mnie wyzwaniem z którym i ty możesz się zmierzyć i wygrać. Odnalezienie wsparcia psychologicznego może Ci pomóc przejść przez ten trudny okres.

Zakres pomocy: bezpłatne wsparcie psychologiczne dla osób tego potrzebujących.

Umów wizytę

Kontakt

Adres

Lwowska 127,
Rzeszów

Kontakt

Menu